Jak pozbyć się głębokich zaskórników?

Czy na twojej twarzy są widoczne głębokie zaskórniki? Wyglądają niestetycznie, dlatego marzysz o tym, aby pozbyć się ich? Czy wystarczy, że zaczniesz korzystać z kosmetyków na trądzik? Podpowiadamy poniżej.

Czym są głębokie zaskórniki?

Głębokie zaskórniki mają postać drobnych jasnych lub czarnych kropeczek. Mogą pojawić się w okolicy nosa, brody lub czoła, ale również na innych partiach ciała. Najczęściej pojawiają się u osób będących w okresie dojrzewania, ale mogą również u starszych. Mogą powstawać z wielu przyczyn, wśród nich zazwyczaj wymienia się: uwarunkowania genetyczne, zmiany hormonalne, przyjmowanie niektórych leków, stres albo kontakt z zanieczyszczonym środowiskiem.

Jakie kosmetyki na trądzik są najskuteczniejsze?

Jeśli zależy Ci na tym, aby skutecznie pozbyć się głębokich zaskórników, używaj kosmetyków na trądzik.  Najlepiej wybieraj preparaty antybakteryjne, które są stworzone do tego celu. Powinny zawierać składniki aktywne m.in. nadtlenek benzoilu, kwas salicynowy, alfa-hydroksykwasy oraz siarkę lub wodę siarczkową.  Jeżeli cierpisz dodatkowo z powodu AZS, korzystaj również z kremów na atopowe zapalenie skóry.  Samo stosowanie  kosmetyków na zaskórniki, może nie przynieść odpowiednich efektów, jeśli nie będziesz korzystał z nich regularnie.

W czasie leczenia trądziku bądź cierpliwa. Pamiętaj o tym, że leczenie go, wymaga czasu. Może zdarzyć się tak, że pomimo codziennego stosowania kosmetyków, mogą minąć nawet dwa lub trzy miesiące, zanim zobaczysz pierwsze efekty.