Jakie są metody leczenia niepłodności w klinice leczenia niepłodności?

Leczenie niepłodności bywa długie, żmudne i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Z jego powodu cierpi od 10 procent do 15 procent par w okresie rozrodczym. Czy da się wyleczyć niepłodność? Jakie metody leczenia obejmuje diagnostyka niepłodności Katowice?

Kto powinien skorzystać z diagnostyki niepłodności Katowice?

Jeśli para chce dowiedzieć, dlaczego cierpi z powodu niepłodności, na przeprowadzenie badań powinni zdecydować się partnerzy – zarówno kobieta, jak i mężczyzna.  Powinni udać się do kliniki leczenia niepłodności i skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Specjalista zaleci im wykonanie szeregu badań podstawowych:

  • Morfologię krwi
  • Badania moczu
  • Próby wątrobowe
  • Poziom stężenia określonych pierwiastków znajdujących się we krwi.

W trakcie wizyty lekarz przeprowadzi także wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjentów oraz ich stylu życia. Jeśli specjalista będzie miał wątpliwości dotyczące stanu zdrowia, może zlecić konsultację u dobrego endokrynologa Mysłowice, a także dobrego kardiologa Trzebinia.

Jakimi metodami jest leczona niepłodność?

Leczenie niepłodności w klinice niepłodności może odbywać się za pomocą trzech metod. Pierwsze polega na leczeniu farmakologicznym i zastosowaniu leków np.: antyestrogenów, gonadotropin, hormonów tarczycy. Druga metoda polega na zabiegowym leczeniu nieprawidłowości. Natomiast trzecią metodą jest inseminacja  domaciczna, czyli zapłodnienie pozaustrojowe. Niepłodność da się leczyć, bezpłodności niestety nie ma możliwości, dlatego że jest to trwała niezdolność do posiadania dzieci.