Czy da się wyleczyć trądzik podczas występowania AZS?

Czasami podczas przeprowadzania terapii atopowego zapalenia skóry pojawiają się zmiany trądzikowe na twarzy i w okolicach szyi. Szczególnie nasilają się gdy, pojawia się lekkie, średnie i ciężkie AZS. Zmiany te jednak są krótkotrwałe. Jak można złagodzić objawy AZS? Podpowiadamy w artykule poniżej.

Dowiedz się więcej: Czy da się wyleczyć trądzik podczas występowania AZS?

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry jest uznawane za chorobę cywilizacyjną.  To przypadłość o podłożu alergicznym spowodowana czynnikami zewnętrznymi. Podczas styczności z nimi następuje wzrost przeciwciał IgE, których zadaniem jest zwalczenie intruza. Atopowe zapalenie skóry, czyli AZS może objawiać się: silnym przesuszeniem skóry, łuszczeniem się jej, nadmierną szorstkością skóry, świądem, grudkami, krostami i sączącymi się nadżerkami, przeczosami oraz trądzikiem.

Jak pielęgnować skórę z AZS?

W pielęgnacji skóry atopowe niezwykle przydatne okażą się preparaty przeznaczone do cery wrażliwej. Doskonale sprawdzą się kremy do skóry atopowej i kosmetyki do cery trądzikowej. Po ich zastosowaniu cera z atopowym zapaleniem skóry i trądzikiem jest mniej szorstka i mniej przesuszona. Większość preparatów jest łagodna, doskonale nawilża, natłuszcza i przyspiesza procesy gojenia, a do tego wzmacnia naturalną barierę ochronną.

Atopowe zapalenie skóry jest przypadłością, która może pojawić się u dzieci i osób dorosłych. Jeśli podczas leczenia występuje także trądzik, warto zastosować kremy do atopowej skóry i kosmetyki do cery trądzikowej.